Nebi Hatipoğlu’dan, Yılmaz Büyükerşen ve Ayşe Ünlüce’ye: Eskişehir halkı adına kamuoyunun ivedilikle aydınlatılmasını rica ediyorum

buyukersen-ve-unluce

Eskişehir halkı adına kamuoyunun ivedilikle aydınlatılmasını rica ediyorum

Ak Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’ndan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Yılmaz Büyükerşen ve Ayşe Ünlüce’ye Sorular ;


“Yerel seçimler sürecinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan nepotizm (eş, dost, akraba kayırmacılığı) hastalığından çokça bahsetmiştim.
Bu hastalık ne yazık ki belediyelerimizde bütün hızıyla seyrediyor. Bu konuyu çok yakında geniş şekilde gündeme taşıyacağım.


Ancak bunun öncesinde eski belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen’in belediyede “danışman” sıfatıyla görevlendirilmesinin şaşkınlığı içerisindeyim. Eskişehir’in, Yılmaz Bey’e koltuk borcu ne zaman bitecek Allah aşkına?


Öte yandan bu konuda bir bilgi kirliliği ve şeffaf yürütülmeyende bir süreç mevcut.
Şimdi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ayşe Ünlüce Hanımefendi’ye buradan bütün samimiyetimle tüm hemşehrilerimiz adına sormak istiyorum:


Bu “danışmanlık” konusunun içyüzü ve görev tanımı nedir?
Yılmaz Büyükerşen’in aylık danışmanlık geliri kaç lira olacak ?


Yine Büyükşehir Belediyesi bünyesinde başkana tahsisli 2 adet Audi A8 makam aracı bulunmakta idi. Eski model olanı öğrendiğim kadarı ile satıldı. Sizde yeni model bir Volvo S90 marka makam aracı edinmişsiniz. Peki yeni model olan A8 Long marka araç nerede?


Yılmaz Büyükerşen bu aracı makam aracı olarak kullanmaya devam edeceği doğru mudur?
Siz gelir gelmez bu yüzden mi yeni makam aracı almaya mecbur kaldınız?
Tüm Eskişehir halkı adına kamuoyunun ivedilikle aydınlatılmasını rica ediyorum.”

Exit mobile version