Cumhuriyet Halk Partisi Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı NİLAY MERT BAŞLI’nın Basın Toplantısı Düzenledi

NİLAY MERT BAŞLI

NİLAY MERT BAŞLI’nın Basın Toplantısı Düzenledi

Adım Nilay Mert Başlı. 1986 doğumluyum, evliyim ve bir çocuk annesiyim. Daha önce Atatürkçü Düşünce Derneğinde ve Cumhuriyet Halk Partisi Bozüyük ilçe örgütünde Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yaptım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Veteriner Teknikerliği bölümlerinden mezunum.

Siyasi bilincim geliştiğinden beri partimizin başarısı için çalışmaktayım. Şimdi de, partime olan hizmetimi bir adım öteye taşımak amacıyla yola çıkıyorum.

Ben sıradan bir göreve talip değilim. İktidara yürüyen Cumhuriyet Halk Partisinin neferleri ile birlikte daha fazla mücadele etmeye ve bu yolda yürümeye talibim. Bizler kadın ve erkek eşitliği için mücadele ederken, maalesef ülkeyi yöneten iktidar, kadını sadece annelik ve ev kadınlığı rolü ile sınırlı görmekte ve kadınlarımızın bu rollerle yetinmesini istemektedir. Kadınlarımızın değersizleştirildiği, kadın cinayetleri ve her türlü şiddet olaylarının rekor oranlarda arttığı bu dönemde, kadınlarımız toplumun dışına itilmekte ve bu durum hepimiz tarafından bilinmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nden belediye meclislerine kadar, seçimle gelinen her yerde kadın oranı çok düşük ve yeterince temsil edilmiyor. Mecliste sadece beş milletvekilinden biri kadın. Belediye meclislerinde ise durum daha da vahim. Örneğin, Tepebaşı Belediye Meclisinde 13 Ak Parti meclis üyesi arasında tek bir kadın üye bile bulunmamakta. Bu tablo, ülkemizde kadının yerini açıkça göstermektedir. Sadece siyasette değil, toplumun her alanında durum aynı.

Herkesin eşit yurttaşlık içinde, insana yaraşır, onurlu bir hayat sürebilmesi için, Umudunu kaybedip ülkesini terk eden gençlerin yeniden umutlanması için, Yoksulluğa, hukuksuzluğa, talana, vurguna ve kadın istismarına dur demek ve her alanda eşit haklara sahip bireyler olabilmek için, Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmak zorundayız.

Büyük hedefleri gözden kaçırmadan, birbirimize inanarak, el ele, omuz omuza mücadele ederek ve birbirimizi değerli kılarak, birleşerek başarabiliriz ve başaracağız. Gücümüzün farkındayız. Kadınların neler yapabileceğini biliyoruz. Toplumun yarısı kadındır; bu yüzden hiçbir demokratik seçim kadınlar olmadan kazanılamaz. Şimdi yapılması gereken, kadınları ikinci sınıf gören bir siyasi iktidara karşı, Cumhuriyet kadınları olarak sonuna kadar direnmek ve mücadele etmektir. Bu yolda partimizi iktidar yapmaktan başka çaremiz yoktur. Görev verilmesi halinde bu yolda gücüm tükenene kadar çalışacağıma söz veriyorum. Yapacağımız tüm çalışmalarda, yüce Atatürk’ün fikirlerini ve devrimlerini kendimize rehber edineceğiz. Ona layık olma çabası, en büyük motivasyonumuz olacaktır.

Bu amaç ve düşüncelerle, CHP Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Bugün burada olduğunuz ve katılarak güç verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Exit mobile version